موزه آبگینه

موزه
عکس موزه آبگینه

در دل شلوغی ها و هیاهوی مرکز شهر تهران خیابان قدیمی و معروفی به نام جمهوری به چشم می خورد که در جای جای آن مکان های دیدنی و موزه های زیبایی وجود دارد.از جمهوری گذشته و وارد خیابان 30 تیر می شویم که خود به تنهایی از خیابان های جذاب و قدیمی تهران به شمار می آید.
در خیابان 30 تیر پلاک 55 وارد موزه بسیار زیبا و دلنواز آبگینه و سفالینه های ایران می شویم.این جا موزه تخصصی شیشه و سفال است که در باغی به وسعت 7 هزار متر مربع با 2 طبقه و 5 تالار بنا شده است.این موزه در زمان احمد شاه و به دستور قوام السلطنه ساخته شده و تا سال 1330 محل کار و خانه ایشان بوده است.
اگر به هنر عکاسی علاقه مندید و دوست دارید عکس هایی متفاوت و خاص از باغ و موزه داشته باشید حتما به این موزه سری بزنید چرا که ساختمان موزه آبگینه تلفیقی چشم نواز و زیبا از معماری ایرانی و اروپایی است.منبت کاری درها و پله ها و گچ بری های سقف و ستون ها و آیینه کاری ها همگی رنگ و بویی ایرانی به این بنا داده اند و پله هایش یادآور هنر کشور روسیه است.
منحصر به فرد ترین ویژگی این موزه دیدنی طراحی خاص ویترین ها وی ایده های ابتکاری طراحی اتریشی به نام هولاین است.وقتی به این ویترین ها نگاه می کنیم در آن الهاماتی از ستون های تخت جمشید و کاخ تچر داریوش هخامنشی و کعبه زرتشت در نقش رستم را می بینیم و به گذشته های دور و تاریخ پر افتخار کشورمان سفر می کنیم.در ویترین های موزه آبگینه و سفالینه ی ایران قدیمی ترین شیشه های کشف شده از معبد چغازنبیل که مربوط به هزاره دوم قبل میلاد است تا اشیای مصرفی دوران صفوی مانند گلاب پاش و صراحی به چشم می خورد.
هر 5 تالار این موزه نام مخصوص به خود را دارد که وجه تسمیه هرکدام به نوع آبگینه ها و ظروف موجود در آن تالار بر می گردد. برای رفتن به این موزه بسیار زیبا و جذاب بهترین راه مترو و اتوبوس است چرا که این موزه آبگینه در طرح تاکسی واقع شده است و تردد با وسیله شخصی محدودیت هایی دارد.موزه آبگینه و سفالینه ایران همه روزه غیر از دوشنبه ها و ایام سوگواری از ساعت 9 الی 17 پذیرای شما گردشگران عزیز می باشد.

عکس یاسمن مظلوم

یاسمن مظلوم

مسیریابی از طریق:

اطلاعات تماس

159 نفر در لیست علاقه مندی قرار داده اند

دسته ها

دیدنی ، موزه

برچسب ها