پارک آزادی

پارک
عکس پارک آزادی

خیلی وقت ها قدیمی ترها بهترند، بناهای های قدیمی، مساجد قدیمی و حتی پارک های قدیمی. پارک آزادی شیراز یکی از قدیمی ترین پارک های موجود در سطح شهر است که هنوز هم یکی از گزینه های اول هر شهروند شیرازی برای قدم زدن محسوب می شود. پارک آزادی یا همان پارک شهر، در سال 1345 با بیش از 200 هزار متر مربع وسعت به عنوان بزرگترین پارک شهر در شمال شیراز ساخته شد.
اگر اهل هیجان و رفتن به شهربازی هستید، در بخش مرکزی پارک آزادی شیراز ، یک شهربازی بزرگ با وسایلی نظیر چرخ و فلک و ترن هوایی وجود دارد. اگر هم از طرفداران ورزش های آبی باشید، در دریاچه مصنوعی پارک می توانید قایق اجاره کرده و به قایق سواری بپردازید. از امکانات دیگر پارک نیز می توان به تالار نمایش، لانه های پرندگان، آبنماهای زیبا، کتابخانه عمومی، نمازخانه و سرویس بهداشتی اشاره کرد. در کنار امکانات ذکر شده، خانه فرهنگ موجود در پارک نیز هر از گاهی فعالیت هایی فرهنگی مذهبی انجام می دهد.
پارک آزادی شیراز از سمت شرق به خیابان سمیه، از غرب به میدان آزادی (فلکه گاز)، از سمت شمال به بلوار آزادی و از جنوب به خیابان مشکین فام می رسد. از آن جا که از هر چه بگذریم سخن خرید خوش تر است، بد نیست بدانید که در انتهای پارک می توانید چند غرفه خوراکی، صنایع دستی، بدلیجات و عروسک فروشی پیدا کنید.

عکس بنفشه ذاکری

بنفشه ذاکری

مسیریابی از طریق:

159 نفر در لیست علاقه مندی قرار داده اند

دسته ها

تفریح ، پارک

برچسب ها