روستای قلات شیراز

طبیعت
عکس روستای قلات شیراز

روزهای بلند و گرم تیر ماه که آغاز می شود، کم کم همه به فکر راهی برای خلاصی از گرما می افتند. اگرشیرازی باشید و بدانید که در اطراف محل زندگیتان، روستایی به نام قلات در ارتفاع 2000 متری از سطح دریا قرار گرفته که حتی در گرم ترین روزهای سال هم، آب و هوای خنک دارد، حتما در اولین فرصت برای رفتن به این بهشت زمینی برنامه ریزی می کنید. چه برسد به زمانی که بفهمید فاصله شیراز تا روستای قلات، تنها 36 کیلومتر است. شک نکنید که این روستای بی نظیر، بهترین گزینه برای گذراندن تعطیلات و اوقات فراغت در شیراز می باشد.
از جاذبه های روستای قلات شیراز در تابستان، قدم زدن در میان کوچه باغ ها با دیوارهای سنگچین شده ای است که جویبارهایی زلال، نشئت گرفته از چشمه کوه ها، در میانشان جاری است. خانه های زیبای پلکانی قلات، در دامنه کوه و میان رودخانه و دره های عمیق واقع شده، جایی که انبوه درختان تنومند و چندهزارساله روستا، تقریبا آن ها را از دید پنهان می کنند.
روستای قلات، قدمتی چند هزار ساله دارد، این را می شود از درخت های قدیمی، کلیسای به جا مانده از زمان جنگ جهانی در دامنه کوه قلعه قزل ارسلان و حمام قدیمی ای که به گفته اهالی روستا، در گذشته، سعدی در آن حمام کرده، فهمید. قلات، چند غذای محلی ویژه هم دارد که در این بین می توان به کشک پیاز و کشک گردو اشاره کرد.

عکس بنفشه ذاکری

بنفشه ذاکری

مسیریابی از طریق:

159 نفر در لیست علاقه مندی قرار داده اند

دسته ها

دیدنی ، طبیعت

برچسب ها