بابا کوهی

طبیعت
عکس بابا کوهی

در سمت چپ دروازه قرآن، درست در دامنه کوه صبوی از ارتفاعات شمالی شهر، بقعه باباکوهی شیراز با چشم اندازی فوق العاده، قرار گرفته است. اگر اهل تاریخ هستید، بد نیست بدانید که قدمت این آرامگاه به زمان آل بویه بر می گردد. علاوه بر بقعه شیخ ابوعبدالله بن عبیدالله شیرازی ملقب به باباکوهی از شاعران بزرگ زمان قدیم، چندین اتاق و گنبد مرمت شده مربوط به دوره قاجار نیز در این مجموعه وجود دارد که به خاطر داشتن چشمه آب و درختان سر به فلک کشیده، گردشگران زیادی را به این منطقه جذب می کند.
در خلاصه زندگی نامه باباکوهی آمده است که وی بعد از کسب علم در محضر بزرگان و سفرهای زیاد، در پایان عمر به شیراز برگشت و در دامنه ای از کوه های شمالی شهر و به دور از مردم، به عزلت نشینی و نیایش پرداخت و در نهایت هم همان‌جا به خاک سپرده شد.
برای پیمودن مسیر باباکوهی شیراز، نیاز به پوشیدن کفش مناسب دارید، چرا که باید راهی خاکی را در پیش گرفته که در بیشتر قسمت ها سربالایی دارد و گاهی نیز تبدیل به پله می‌شود. البته به جهت سختی راه نگران نباشید، اگر در میانه صعود به کوه، خسته شدید، می توانید کمی بنشینید و از طبیعت کوهستان و هوای پاکش، نهایت استفاده را ببرید.

عکس بنفشه ذاکری

بنفشه ذاکری

مسیریابی از طریق:

159 نفر در لیست علاقه مندی قرار داده اند

دسته ها

دیدنی ، طبیعت

برچسب ها