باغ دلگشا

آثار تاریخی
عکس باغ دلگشا

شهر شیراز را با باغ های بزرگ و زیبایش می شناسند. زیباترین و سرسبزترین باغ های ایران در شیراز بنا شده است. حالا حساب کنید سرآمد باغ های شیراز چه جایی می تواند باشد. باغ دلگشا شیراز که شهره عام و خاص است و در شعر و فرهنگ ما به قطعه ای از بهشت تشبیه شده، می تواند برای بینندگانش دلبری کند. این باغ در اصل به جا مانده دوره ساسانی است و در دوره های مختلف تاریخی مرمت و بازسازی شده است‌. اوج توجه به این باغ زیبا و دیدنی در دوران صفویه و قاجار بوده است. دیدن این باغ را از دست ندهید.
باغ دلگشا، دارای ساختمانی زیبا بازمانده از دوره زندیه و قاجاریه است. دیدن خود ساختمان خالی از لطف نیست. در آنجا موزه ای است که حتما به آن سر بزنید. لباس ها و ابزار و ادوات کهن مردم شیراز در این موزه قرار داده شده و شما را با فرهنگ این خطه بیشتر آشنا می کند. چند تالار مثل تالار آیینه، تالار پژوهش، تالار رادیو و تلویزیون هم در آن ساختمان وجود دارد. می توانید راحت و آزاد، ساعتی در باغ قدم بزنید و از فضای زیبا و عطر درختان نارنج لذت ببرید. فروشگاهی هم در ساختمان هست که نارنج معروف باغ دلگشا و چند محصول بومی دیگر را به فروش می رساند.
ساعت بازدید باغ دلگشا شیراز از 8صبح تا 23 است. برای دیدن باغ دلگشای شیراز کافیست به آرامگاه سعدی یعنی سعدیه بروید. باغ، در بلوار منتهی به سعدیه واقع شده است. ادرس دقیق باغ دلگشا شیراز را از هرکه بپرسید آن را به شما نشان می دهد.

عکس مرضیه قنبری

مرضیه قنبری

مسیریابی از طریق:

159 نفر در لیست علاقه مندی قرار داده اند

برچسب ها