بوستان مینیاتوری

پارک
عکس بوستان مینیاتوری

هر ملتی باید از تاریخ و گذشته خود آگاه باشد تا بتواند آینده‌اش را به بهترین شکل بسازد. بخشی از این آگاهی از طریق دیدن ساخته‌های مردمان هر دیار، در طی قرن‌ها، به دست می‌آید. اگر بتوان جامع این بناها را یکجا به دست داد، برای بسیاری از مردم که امکان سفر ندارند، مفید است. پارک مینیاتوری مشهد، نخستین پارک مینیاتوری شرق ایران، در زمینی 8 هکتاری و با هزینه‌ای بالغ بر 28 میلیارد تومان، ساخته شده است.
در هنگام افتتاح پارک 9 ماکت آن ساخته شده بود، اما قرار است 58 ماکت مینیاتوری به مرور زمان در این پارک قرار گیرد. ماکت‌های ساخته شده در این بخش از این قرارند: تخت جمشید، آرامگاه فردوسی، آرامگاه عطار، پل خواجو، باغ شاهزاده ماهان کرمان، روستای کندوان، سد کارون، فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد و ایستگاه راه‌آهن مشهد.
همچنین در این مجموعه جذابیت‌هایی مانند دریاچه‌ای به وسعت 2095 متر، رودخانه‌ای 216 متری، سکوی ویژه نمایش و مراسمات و مسیر قطار به طول 920 متر در راستای محل قرار گرفتن ماکت‌ها برای راحتی بازدید‌کنندگان ساخته شده است. همچنین قسمت‌هایی مانند پیست مسابقه ماشین کنترلی به شکل نقشه ایران، مسیر پیاده‌روی طولانی، زمینی وسیع برای برگزاری بازی‌های محلی و کهن ایرانی، زمین بازی برای کودکان در نظر گرفته شده است. امکانات رفاهی مانند پارکینگ اختصاصی، سرویس‌های بهداشتی و ... نیز در بوستان مینیاتوری مشهد ساخته شده است. برای دیدن این پارک حتماً جایی در برنامه‌تان قرار دهید.

عکس سحر قربانی فر

سحر قربانی فر

مسیریابی از طریق:

159 نفر در لیست علاقه مندی قرار داده اند

دسته ها

تفریح ، پارک

برچسب ها