بوستان خورشید

پارک
عکس بوستان خورشید

پارک خورشید مشهد با نام بام مشهد و بام هاشمیه نیز شناخته می‌شود. این پارک با 400 هکتار مساحت، بزرگترین پارک کوهستانی مشهد است. فعالیت‌های اجرایی این پروژه در سال 1386 آغاز شد و همچنان ادامه دارد. 50 درصد فضای پارک به صورت بکر و دست‌نخورده است که شامل بخش کوهستانی و قسمت عظیمی از فضای سبز این محیط می‌شود. 50 درصد دیگر پارک نیز فضاهای مختلفی مانند آلاچیق‌ها، نیمکت‌ها، باربیکیوها، سرویس‌های بهداشتی و از این قبیل است.
پارک با پله‌های متعدد و سنگفرش مرتب، یک کوهنوردی ایمن را تا بالاترین نقطه کوه برایتان فراهم می‌آورد. آب لوله‌کشی و تیرهای چراغ برق زیبا، آب و برق را به تمام قسمت‌های پارک خورشید مشهد می‌رسانند. این پارک، پارکینگی با 3 هزار ظرفیت دارد و مسیرهای ماشین‌رو نیز در سراسر پارک تعبیه شده تا مردم بتوانند تا بالاترین نقطه و تا پای آلاچیق‌ها با اتومبیل بیایند.
محیط بازی کودکان، زمین مخصوص کبدی، زمین مخصوص والیبال و فوتبال ساحلی از دیگر امکانات بوستان خورشید مشهد است. دوچرخه‌سواری نیز از دیگر ورزش‌هایی است که می‌توانید دراین پارک انجام دهید. شهربازی، پردیس هیجان، پردیس خانواده، شهر غذا، باغ‌وحش، شهر برفی، پارک طبیعت و خانواده و تله‌کابین از پروژه‌هاییست که قرار است به زودی در این پارک اجرا شوند.

عکس سحر قربانی فر

سحر قربانی فر

مسیریابی از طریق:

159 نفر در لیست علاقه مندی قرار داده اند

دسته ها

تفریح ، پارک

برچسب ها